YHTEYSTIEDOT


KESKUSTOIMISTO

Keskustoimisto Romano Missio ry.
Vilppulantie 2 C 4
00700 HELSINKI
puh. 09 351 1366
toimisto@romanomissio.fi

Tuula Åkerlund, toiminnanjohtaja

puh. 041 459 2529
tuula.akerlund@romanomissio.fi

Mervi Pamukci, toimistosihteeri
puh. 040 9401396
mervi@romanomissio.fi

Martti Kiveläinen, talousvastaava
puh. 040 9401 397
martti.kivelainen@romanomissio.fi

SOSIAALI- JA DIAKONIATYÖ

Alida Friman, sosiaalipalveluohjaaja
Puhelinajat: Ma-To klo: 10.00-15-00
puh. 09 351 1366
alida.friman@romanomissio.fi

LASTENSUOJELUTYÖ

Päiväkummun lastenkoti
Mieholantie 158
16800 HÄMEENKOSKI
puh. 050 911 1582

Tuula Blomerus, vs. johtaja
puh. 041 441 6350
tuula.blomerus@romanomissio.fi

HANKKEET JA PROJEKTIT

Naisten Kulma ja Mieserityistyö -hanke                                                                                      ja vankilatyö

Jani Lindroos, hankekoordinaattori
puh. 045 8739 990
jani.lindroos@romanomissio.fi

Naisten Kulma Hgin toimipiste                                                                                                  Katriina Roth, palveluohjaaja
puh. 050 408 6883
katriina.roth@naistenkulma.fi

Naisten Kulma Oulun toimipiste                                                                                              Anne Holm, osa-aik. aluekoordinaattori
puh. 050 4765 480
anne.holm@naistenkulma.fi

Senja Valentin, palveluohjaaja
puh. 045 182 4104
senja.valentin@naistenkulma.fi

Mieserityistyö  

Mertsi Roth, osa-aik. palveluohjaaja
puh. 050 517 4544
mertsi.roth@romanomissio.fi

Rainer Frisk, osa-aik. palveluohjaaja
puh. 050 461 8457
rainer.frisk@romanomissio.fi

Terne Apre -projekti

Mertsi Berg, projektikoordinaattori
puh. 050 4646 525
mertsi.berg@romanomissio.fi

Jari Faltin, nuorisotyöntekijä
puh. 050 5720 913
jari.faltin@romanomissio.fi

Angelica Vironen, nuorisotyöntekijä
puh. 050 5954 638
angelica.vironen@romanomissio.fi